Drevené podlahy kolekcie DYNAMIC vyrábame v 2 rozmeroch v 4 vzhľadových triedeniach, ktoré sa líšia štruktúrou dreva. Pri zákazkovo vyrábaných podlahách je možný výber povrchovej úpravy ( brúsenie, kartáčovanie, morenie) .

ŠPECIFIKÁCIA TRIEDENIA:

SELEKT

Nášľapná vrstva obsahuje všetky rezy (radiál, poloradiál, diagonál) tak ako napadajú z porezu kmeňa. Vo všeobecnosti má menej výraznú štruktúru. Prípustné sú len očká do 1 cm a môžu sa objavovať prirodzené odlišnosti vo farebných odtieňoch surového dreva.

NATUR

Nášľapná vrstva obsahuje všetky rezy. Sú prípustné zdravé zarastené hrče s vytmelenými prasklinami do priemeru 40 mm a tiež je povolený nábeh zdravej bele do 10-15 mm od jednej hrany.

COUNTRY

Sú povolené hrče bez obmedzenia, praskliny a bel do 1/3 nášľapnej vrstvy. Tiež sú povolené výrazné farebné rozdiely. Vytmelujú sa len praskliny a hrče, ktoré prechádzajú do druhej podkladovej vrstvy.

STRŽEŇ

Nášľapná vrstva obsahuje len jadrové dosky, ktoré majú extrémne farebné odlišnosti, praskliny sú väčšinou po celej dĺžke dosky a hrče sú bez obmedzenia. Vytmelujú sa len praskliny a hrče, ktoré prechádzajú do druhej podkladovej vrstvy.

V uvedených triedeniach sa tolerujú a sú obsiahnuté rozdielnosti, čo je charakteristické pre prírodné materiály, nakoľko ani v lese nenájdete dva úplne rovnaké stromy, tak ani medzi našimi drevenými podlahami nenájdete dva rovnaké kusy. Štruktúra, kresba, chyby a farebné rozdielnosti dreva sa nedajú jednoznačne dokumentovať. Drevená podlaha nebude nikdy odzrkadľovať jednotvárnosť umelej podlahy. Vzorky, vystavované plochy atď. nemôžu preto byť s Vašou drevenou podlahou absolútne identické.

ROZMERY:

Šírka parkiet Dĺžka Hrúbka Nášľapná vrstva
180 mm 1100 mm 12,00 mm 4  mm
180 mm 1500 mm 12,00 mm 4  mm

POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

Povrchovú úpravu je možné previesť brúsením – jemnejšie alebo drsnejšie, kartáčovaním – jemnejšie alebo hlbšie, morením, olejo-voskovaním a mikro-fazetovaním.

VÝROBNE TOLERANCIE:

Pri spracovaní drevených polotovarov vznikajú drobné rozmerové tolerancie a treba počítať s tým, že tieto tolerancie sa prenesú aj do hotového výrobku. Garantujeme +-0,25 mm v hrúbke podlahy. Uvedená tolerancia sa môže použiť na výrobok v momente prvej dodávky.