Vyhledat
  • saxoparket

Drevená podlaha a jej výhody

Aktualizováno: 14. 1. 2020

Vybrať si vhodnú podlahovú krytinu do domu či bytu nie je vôbec jednoduché. Nižšie uvádzame vlastnosti drevenej podlahy a jej výhody, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní.Výborná tepelná izolácia


Pre tepelnú pohodu v dome je dôležitejšia pre človeka teplota podláh a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Drevená podlaha veľmi dobre tepelne izoluje, a pritom má dostatočnú tepelnú priechodnosť, preto je určite vhodná aj v miestnostiach s podlahovým vykurovaním.


Výborná zvuková izolácia a elasticita


Drevená podlaha je príjemná svojou nášľapnou elasticitou. Chráni tak naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch (je to aj jeden z dôvodov, prečo sa v telocvičniach používa práve táto podlaha), zabraňuje únave svalov a väzov. Drevená podlaha dokáže tlmiť hluk a nárazy.


Schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť


Ďalšou výhodou je schopnosť dreva prijímať a vydávať vlhkosť. Pri podlahe upravenej olejmi alebo voskami, bude regulácia klimatických podmienok ešte lepšia. Odporúčaná vlhkosť vzduchu je 45-60%.


Minimálna elektrická vodivosť


Odborníci oceňujú aj to, že drevo sa v porovnaní s umelými hmotami minimálne nabíja statickou elektrinou, čo znamená, že nepriťahuje prach (je antistatické), preto je vhodné aj pre alergikov.


Minimálna horľavosť


Pri drevenej podlahe sa nemusíme obávať horľavosti. Pri požiari iba zuhoľnatie povrch. A na rozdiel od syntetických krytín sa neuvoľňujú výpary škodlivé zdraviu.


Odolnosť a celková životnosť


Podlaha upravená olejo-voskom je odolnejšia proti odretiu ako lakovaná podlaha. Pri poškodení je možné ju lokálne prebrúsiť, preolejovať a podlaha je stále ako nová. Drevená podlaha predstavuje nadčasovú investíciu, hodí sa do tradičného aj moderného interiéru. Pri správnej údržbe Vám môže Vaša podlaha slúžiť celý život.


Krása a prirodzenosť


Drevo je krásny a teplý prírodný materiál, dodáva každej miestnosti osobité kúzlo a útulnosť. K hlavným prednostiam patrí krásna kresba dreva a bohaté odtiene mnohých farieb, teplý povrch , a to, že drevo ako materiál prirodzene „dýcha“.


„Prejdite sa bosými nohami po tradičnej, dubovej podlahe a následne po umelej podlahe s napodobeninou dreva. Vaše rozhodovanie sa pre podlahu bude jednoduchšie …“

175 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše